Kamper czy przyczepa kempingowa – co jest lepsze?


kamper

Miłośnicy caravaningu podobną sympatią obdarzają zarówno kampery, jak i przyczepy kempingowe. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kempingami i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego pojazdu, podpowiemy które rozwiązanie będzie najlepsze do twoich potrzeb.

Kamper czy przyczepa kempingowa?

Podstawowa różnica między kamperem i przyczepą kempingową jest taka, że pierwszy stanowi integralną całość i jest niczym innym, jak domem na kółkach. Natomiast przyczepy wymaga połączenia z samochodem, co wiąże się z koniecznością zainwestowania również w napęd do przyczepy kempingowej. Oba rozwiązania mają jednak swoje zalety i cieszą się równie dużą sympatią miłośników caravaningu. Co wobec tego wybrać?

Przyczepa kempingowa jest lepszym rozwiązaniem, jeśli lubisz odpoczynek na kempingu połączony ze zwiedzaniem miasta i krótkimi wypadami na przejażdżki. Przyczepę możesz wtedy bezpiecznie zostawić na polu kempingowym, a poruszać się samochodem bez dodatkowego obciążania. To szczególnie wygodne rozwiązanie również wówczas, jeśli planujesz dłuższy pobyt, który wiąże się z koniecznością robienia zakupów. Trudno bowiem poruszać się wąskimi uliczkami w turystycznych miejscowościach, ciągnąc za sobą cały dobytek.

W kamperze z kolei będzie zdecydowanie więcej miejsca i możemy liczyć na takie wygody jak prysznic. Ponadto jazda samochodem kempingowym jest łatwiejsza i szybsza, pod warunkiem, że poruszasz się trasą o odpowiedniej nawierzchni, a nie górskimi dróżkami pełnymi serpentyn. Zakup kampera warto jednak dokładnie rozważyć. Wiąże się on z większą inwestycją finansową niż kupno przyczepy. Ponadto samochodem osobowym po odpięciu przyczepy można się poruszać przez cały rok, a kamper przez większość miesięcy będzie niestety stał w garażu. Może więc warto przemyśleć raczej jego wynajem na określony czas.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Kamper czy przyczepa kempingowa – co jest lepsze?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in