Kupno samochodu poleasingowego – wymagane dokumenty


miasto

Sama rejestracja samochodu poleasingowego nie jest wcale bardziej skomplikowana od zwykłej rejestracji samochodu. Warto jednak wiedzieć jakie dokumenty należy mieć przy sobie, rejestrując taki samochód, aby wszystko przebiegło szybko i pomyślnie. Często zdarza się również tak, że samochód jest wykupiony z leasingiem, wtedy rejestrującym samochodu nie jest sama firma kupująca samochód.

Jeśli chodzi o rejestrację samochodu poleasingowego, gdzie rejestrującym jest leasingobiorca, to po uiszczeniu opłaty zwanej wykupem leasingu, finansujący przenosi własność samochodu na kupującego. W takim wypadku leasingodawca przesyła wszystkie dokumenty, takie jak : faktura vat wykupowa, karta pojazdu, aktualny krs leasingodawcy. Do wydziału komunikacji trzeba również oczywiście zabrać dokumenty takie jak dowód rejestracyjny, tablice oraz wypełnić odpowiedni wniosek w urzędzie. Samochód rejestrowany posiadać musi również aktualne badanie techniczne.

W przypadku gdy chcemy zarejestrować samochód już wykupiony z leasingu, czyli rejestrującym nie jest leasingobiorca, to poza standardowymi dokumentami potrzebnymi do rejestracji oraz fakturą sprzedaży, musi posiadać również oryginalną fakturę pośrednią, pomiędzy leasingodawcą, a firmą będącą aktualnie w posiadaniu samochodu.

W wydziale komunikacji jest wymagane potwierdzenie historii samochodu, czyli kto był w jego posiadaniu od osoby wpisanej w dowodzie, do aktualnego posiadacza pojazdu. Jeśli taki samochód zmieniał właściciela kilka razy, to samochód taki będzie posiadał kilka umów kupna-sprzedaży. Wszystkie te faktury są wtedy potrzebne w oryginale do wydziału komunikacji. Jeśli więc chodzi o rejestrację samochodów poleasingowych to wymagane są dokumenty takie jak : wniosek w Wydziale Komunikacji, karta pojazdu, dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem technicznym, komplet faktur vat, aktualny krs sprzedającego samochód.

Szukając samochodów poleasingowych warto zajrzeć do aukcje.efl.com.pl . Można znaleźć tutaj aukcje samochodów poleasingowych.

What's Your Reaction?

Cry Cry
1
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
1
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

Kupno samochodu poleasingowego – wymagane dokumenty

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in