Wycieczka do Iranu


iran

Wycieczki do odległych krajów są coraz popularniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu jest to najlepszy sposób na to, aby poznać nowe kultury i zobaczyć, jak wygląda życie w różnych częściach świata. Ostatnio na popularności zyskują na przykład wycieczki do Iranu. Wycieczka do Iranu będzie doskonałą odmianą od typowych kierunków wakacyjnych. Warto więc sprawdzić, co ciekawego można tam zobaczyć oraz komu na pewno taka wyprawa przypadnie do gustu.

Wycieczka do Iranu – zorganizowana, czy na własną rękę?

Miłym zaskoczeniem na pewno będzie fakt, iż do Iranu, jak najbardziej można wybrać się na własną rękę. Jest to kraj bezpieczny, do którego wjechać można, posiadając ważne dokumenty tożsamości oraz wizę. Sprawia to, iż nawet samotni podróżnicy, którzy stawiają na samoorganizację wypraw, będą mogli się tam wybrać. Oczywiście coraz częściej do Iranu wyprawiają się także całe wycieczki zorganizowane. Taki wyjazd można wykupić w wybranych biurach podróżniczych. Warto jedynie wybrać ofertę, która najlepiej będzie pasować i zapoznać się z jej przebiegiem.

Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Iranu?

Iran jest niesamowitym państwem, które skrywa wiele unikatowych miejsc, które jak najbardziej są warte szczególnej uwagi. To właśnie dlatego warto wybrać się na wycieczkę objazdową, aby mieć możliwość zobaczenia, jak najwięcej. Na pewno zwiedzanie Iranu warto rozpocząć od zwiedzania Teheranu, który jest stolicą i jednocześnie największym miastem w tym kraju. W stolicy można obejrzeć na przykład muzeum narodowe oraz kompleks pałacowy Golestan, który powstał w XV wieku. Oczywiście Teheran to nie jedyna atrakcja Iranu. Warto wybrać się także do innych większych miast, takich jak, chociażby Isfahan znany z kompleksu pałacowego oraz licznych zabytków, czy Szirazu. Iran jest też odpowiednim miejscem dla każdego, kto chciałby nacieszyć oczy niesamowitymi widokami i niespotykanymi pejzażami.

Na jak długo warto pojechać do Iranu?

Wszystko zależne jest od tego, jak intensywnie planuje się zwiedzać oraz ile i jakie miasta koniecznie odwiedzić. Na pewno warto zarezerwować przynajmniej tydzień, choć idealnym czasem na to, aby faktycznie zobaczyć wszystko, byłyby dwa tygodnie. Im więcej wolnego czasu, tym spokojniejsza będzie sama wycieczka do Iranu, a przecież należy pamiętać o tym, iż w w tym kraju zazwyczaj jest bardzo ciepło, a temperatury niekiedy osiągają nawet 40 stopni Celsjusza! To dlatego warto spokojnie rozplanować sobie sposób zwiedzania, aby mieć pewność, że sama wyprawa nie będzie zbyt męcząca.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wycieczka do Iranu

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in