Czy warto przedłużać rzęsy?


twarz

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjść z domu bez pociągniętych maskarą rzęs. Tusz uważają za kosmetyk, który w kosmetyczce zajmuje pierwsze miejsce. Wysokiej jakości tusze nie kruszą się i utrzymują się na rzęsach przez cały dzień. Jednak pod wpływem wilgoci (płaczu czy intensywnego deszczu) każdy tusz się rozmaże. Z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużenie rzęs w salonie kosmetycznym.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Rzęsy można przedłużyć i zagęścić poprzez doklejenie do nich sztucznych. Jednym z częściej wybieranych sposobów jest metoda 1:1. Polega ona na przyklejeniu do jednej naturalnej rzęsy jednej sztucznej. Sztuczne rzęsy mogą być wykonane z jedwabiu z dodatkiem włókien poliestrowych lub z futra norek. Do przyklejania rzęs używa się specjalnego, niedrażniącego kleju.

Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne?

Przedłużanie rzęs bronowice jest jak najbardziej bezpieczne. Dobrze wykonany zabieg nie przyniesie żadnych negatywnych skutków. Naturalne rzęsy nie ulegną zniszczeniu. Decydując się na przedłużenie rzęs, bardzo ważne jest znalezienie dobrego gabinetu kosmetycznego. Wykwalifikowana i doświadczona kosmetyczka dobierze odpowiednie rzęsy i sprawi, że efekt będzie naturalny. Niestety można trafić też na osobę nieposiadającą przeszkolenia i doświadczenia. Wtedy zabieg może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Przedłużyć i zagęścić rzęsy może każda kobieta, która lubi mieć podkreślone oczy. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu to nie ma ich dużo. Panie z infekcją w okolicy oka, jęczmieniem czy gradówką muszą zabieg przełożyć.

Pielęgnacja przedłużonych rzęs

Jeśli rzęsy są przedłużone w profesjonalny sposób to od naturalnych różnią się jedynie długością i grubością. Po wykonanym zabiegu przez 24 godziny nie powinno się moczyć rzęs. Przez ten czas należy zrezygnować z basenu czy sauny. Zamoczenie kleju, którym przyklejone są rzęsy, może spowodować jego kruszenie i odklejanie. Posiadając przyklejone rzęsy należy jak najmniej je dotykać, a do demakijażu używać delikatnych bezolejowych płynów. Po upływie 2-3 tygodni powinno się uzupełnić wypadnięte rzęsy.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czy warto przedłużać rzęsy?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in