Dlaczego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki do golenia?


golenie

Golenie zarostu w taki sposób, aby nie zaszkodzić skórze, jest czynnością wymagającą wprawy. Istotna jest nie tylko odpowiednia technika golenia i używanie odpowiednich ostrzy, ale też stosowanie dobrej jakości kosmetyków. W utrzymywaniu skóry w dobrej kondycji pomocne będzie używanie kosmetyków naturalnych. Poniżej przedstawiamy krotki przewodnik po specyfikach o dobrym składzie, które warto stosować regularnie.

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki do golenia twarzy?

Naturalne kosmetyki do golenia z reguły nie zawierają w sobie drażniących substancji zapachowych, szkodliwych substancji myjących (takich jak szczególnie silne detergenty), SLS, parafiny zatykającej pory ani chemicznych konserwantów, wydłużających żywotność preparatu w nieskończoność. Wiele z kosmetyków naturalnych nie ma w sobie nawet alkoholu, co zdecydowanie skraca czas, w którym powinniśmy zużyć zawartość opakowania, ale zdecydowanie przysłuży się to naszej skórze. To wszystko jest szczególnie istotne, gdy kosmetyki mają kontakt ze skórą osłabioną, taką jest skóra, która ma regularność styczność z golarką lub z ostrzem brzytwy. Golenie nadszarpuje naturalną barierę ochronną powlekającą nasze ciało. Jeśli tak nieprzygotowaną i wrażliwą na uszkodzenia skórę potraktujemy agresywnymi środkami chemicznymi, wówczas nietrudno o zaczerwienienie, swędzenie skóry, a nawet o nabawienie się silniejszych reakcji alergicznych, objawiających się pokrzywką lub wypryskami. Jeśli zauważyliśmy choć część z tych symptomów, powinniśmy zdecydowanie wypróbować pierwsze naturalne kosmetyki do golenia twarzy do dobrym składzie i zweryfikować, czy przynoszą poprawę. W przypadku, gdy skóra nadal pozostaje podrażniona, należy udać się do dermatologa.

Po jakie naturalne kosmetyki do golenia twarzy warto sięgnąć?

Przede wszystkim, powinniśmy zainteresować się dobrej jakości żelem do mycia twarzy. Dobrą ofertę ma sklep internetowy Naturelia, w którym znajdziemy fenomenalny żel z emolientem (certyfikowaną oliwą z oliwek, pozyskiwaną na Krecie), wzbogacony o witaminę E i ekstrakt z pomarańczy. W przeciwieństwie do wielu specyfików o naturalnym składzie, ten żel pieni się, co zdecydowanie ułatwia dokładne golenie. Na etykiecie produktu nie znajdziemy wazeliny, etanolaminy ani olejów mineralnych.

Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z naturalnymi kosmetykami do golenia twarzy, warto sięgnąć też po coś, co wyciszy skórę po tradycyjnej pielęgnacji. Nieoceniony może być na przykład łagodzący balsam z oliwką, pantenolem oraz z aloesem, który zadziała w tym wypadku jak kompres. Zrewitalizuje, wzmocni i wyciszy podrażnienia, a po kilku tygodniach regularnego użytkowania wyraźnie odświeży twarz, poprawi elastyczność skóry i wydobędzie jej naturalny, zdrowy koloryt.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Dlaczego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki do golenia?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in