Jaki żel pod prysznic warto wybrać?


prysznic

Codzienna higiena to coś, o czym każdy z nas powinien pamiętać, niezależnie od wieku i aktywności fizycznej. Lekarze alarmują jednak, aby nie używać zbyt silnych środków myjących, ponieważ taki żel pod prysznic może wybijać wartościowe bakterie bytujące na naszej skórze. Jaki kosmetyk najlepiej wybrać?

Żel pod prysznic dla najmłodszych

W przypadku małych dzieci, zaleca się przede wszystkim stosowanie samej wody do mycia i kąpieli. Noworodki nie pocą się i nie brudzą nadmiernie, a więc codzienne opłukanie ich ciała samą wodą powinno w stu procentach wystarczyć. Jeśli zachodzi taka konieczność, najlepiej zdecydować się na atestowany kosmetyk przeznaczony dla dzieci od pierwszego dnia życia. Najlepiej wybrać, więc żel pod prysznic w formie emolientu, który jest bardzo łagodny dla skóry i nie podrażnia jej. Emolienty składają się głównie z cennych olejków roślinnych, które nawilżają skórę i nie naruszają jej naturalnej bariery ochronnej. Są więc w pełni bezpieczne. Poza tym, nie zawierają one substancji koloryzujących, ani zapachowych, które to są najczęściej czynnikami wywołującymi alergię. Takie żele pod prysznic można stosować również u większych dzieci. Najlepiej nie kupować żeli kolorowych o intensywnych zapachach, ponieważ nie działają one dobrze na skórę.

Żel pod prysznic dla dorosłych

Również osoby dorosłe nie powinny przesadzać z używaniem silnych żeli i kosmetyków. Te naruszają barierę ochronną skóry, mogą powodować, że wysusza się ona i jest podatna na podrażnienia. Doskonałym wyborem będzie również emolient lub inny kosmetyk pochodzenia naturalnego. Ważne, aby nie zawierał parabenów, czyli konserwantów, które często pojawiają się w takich kosmetykach. Mają one silne działanie, a wielu naukowców obwinia je również za powstawanie nowotworów. Warto pamiętać, że skóra to cienka bariera, przez którą składniki kosmetyków przedostają się również do krwiobiegu.

Kosmetyki naturalne – jakie wybrać?

W sklepach i aptekach można dziś bez trudu znaleźć całe serie kosmetyków pochodzenia naturalnego. Decydując się na taki zakup, nie trzeba wcale wydawać fortuny. Najlepiej wybrać kosmetyki ze średniej półki cenowej o dobrym składzie. Im mniej składników znajdzie się na opakowaniu, tym lepszej jakości jest to kosmetyk. Warto żel pod prysznic dopasować do indywidualnych potrzeb. Można szukać kosmetyków silnie nawilżających, natłuszczających, czy też o działaniu wyszczuplającym. Natura to całe bogactwo wspaniałych ekstraktów roślinnych, które mają doskonałe działanie na skórę i poprawiają jej kondycję, nie obciążając jednocześnie.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jaki żel pod prysznic warto wybrać?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in