Jak suplementować witaminę E?


wit e

Nowoczesna medycyna cały czas bada wiele różnych zależności, aby zapewnić nam, ludziom jak najwyższy poziom życia i dobre zdrowie. Bez najmniejszego trudu można więc zbadać poziom witamin i składników mineralnych we krwi, aby w razie potrzeby włączyć preparaty takie, jak tokoferol lub inne produkty witaminowe.

Kiedy trzeba się suplementować?

Wiele osób zbyt pochopnie przyjmuje różnego rodzaju witaminy i suplementy diety, ponieważ skuszone są reklamami. Prawda jest jednak taka, że nie powinno się przyjmować dodatkowych porcji witamin i mikroelementów bez konsultacji z lekarzem. Najlepiej wykonać w tym kierunku badania krwi i określić poziom danych składników. Przedawkowanie witamin może być równie niebezpieczne, co ich niedobór. Produkty takie, jak tokoferol to preparaty, których nie należy przyjmować pochopnie. Ten bywa na przykład zalecany ciężarnym, u których grozi poronieniem, jednak kobieta sama nigdy nie powinna decydować się na taką terapię.

Produkty bogate w witaminę E

Witamina E jest bardzo cennym składnikiem pokarmowym, który ma wpływ między innymi na zwalczanie wolnych rodników i procesy utleniania się w tkankach. Dzięki niej, skóra pozostaje jędrna i ładna, a paznokcie zdrowe i twarde. Aby zwiększyć ilość witaminy E w swoim organizmie, nie trzeba od razu sięgać po produkty takie, jak tokoferol. Wystarczy zwiększyć podaż produktów zbożowych, jaj oraz sałaty w swojej diecie. W każdym przypadku sprawdza się urozmaicona dieta, bogata przede wszystkim w warzywa. Te dostarcza nam najwięcej porcji świeżych witamin. Jeżeli stosowanie odpowiedniej diety nie pomoże, wówczas wskazane może być faktycznie przyjmowanie syntetycznej postaci witaminy. Ta także nie jest złym rozwiązaniem.

Kontrola nad suplementami diety

Badania pokazują, że wiele osób zbyt pochopnie decyduje się na samodzielnie wprowadzenie do swojej codziennej diety porcji witamin i minerałów. Niektórzy łykają ich całe garście, wierząc, że w ten sposób zwiększą swoją odporność i podniosą poziom ogólnego samopoczucia. Prawda jest jednak taka, że wiele z tych produktów to suplementy diety niskiej jakości o niskim stopniu wchłanialności. Leki takie, jak tokoferol powinno się na przykład przyjmować razem z tłuszczem, podobnie jak witaminę D3, ponieważ rozpuszcza się właśnie w tłuszczu. Codzienne przyjmowanie preparatu nieprawidłowo nie ma po prostu najmniejszego sensu. Poza tym, przedawkowanie witamin również może mieć negatywne skutki dla zdrowia.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak suplementować witaminę E?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in