W jaki sposób usuwa się blizny pooperacyjne?


blizna

Blizna pooperacyjna to niestety przykra pamiątka po zabiegu. Wiele kobiet po prostu się z nią godzi, inne zaś szukają sposobu na pozbycie się jej. Czy można usunąć blizny pooperacyjne? Jak tego dokonać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w dalszej części artykułu.

Walkę z blizną pooperacyjną należy rozpocząć zaraz po zagojeniu się rany. Gdy uformowane już strupy odpadną, pomocne mogą być specjalne preparaty, dzięki którym blizna nie zamieni się w tzw. keloid, czyli bliznę przyrosłą.

Co wchodzi w skład preparatów na usuwanie blizn? Zawierają one przede wszystkim takie substancje jak: wyciąg z cebuli, retinoidy, witaminy C i E oraz kwas glikolowy. Maści, kremy czy żele na blizny powinny być stosowane codziennie rano i wieczorem, dopiero wtedy można spodziewać się efektów.

Laserowe usuwanie blizn jest obecnie najczęściej stosowane i uważane za najskuteczniejsze. Jest to mniej inwazyjna metoda od wycinania chirurgicznego – nie pozostawia praktycznie śladu po bliźniej – w przeciwieństwie do chirurgicznego wycięcia, gdzie jednak drobna blizna i tak zostaje. Zabieg ten jest jednak drogi, dlatego przed podjęciem takiej decyzji warto jest sprawdzić jakie efekty dadzą nam plastry silikonowe czy różnego rodzaju żele.

Inną metodą walki z bliznami pooperacyjnymi są peelingi chemiczne np. z peeling kwasem migdałowym czy Yellow Peel. Zabieg peelingu polega na złuszczaniu naskórka, jest nieco bolesny i skóra po głębokim peelingu regeneruje się około tygodnia, zaś przy laserowym wygładzeniu blizny około 3-4 dni. Peeling chemiczny należy też kilkakrotnie powtórzyć w odstępach około 3 tygodniowych. Mimo serii zabiegów efekty i tak będą mniej skuteczne od laserowego usuwania blizn.

Ostatnio coraz więcej specjalistów poleca do walki z bliznami preparaty z silikonem. Zaliczyć do nim można żele jak również specjalne plastry nasączone silikonem medycznym. Ich celem jest wsparcie skóry w odzyskaniu pierwotnego wyglądu.

Podsumowując wszystkie metody usuwania blizn można stwierdzić, że każda osoba decydująca się na jej pozbycie powinna zacząć od plastrów silikonowych. Jeśli ta kuracja domowa nie zadziała dopiero wtedy warto jest zastanowić się nad zabiegami laserowymi.

Więcej o bliznach można poczytać na wszystkoobliznach.pl

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

W jaki sposób usuwa się blizny pooperacyjne?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in