Czym jest wyłącznik SN?


wyłącznik

Wyłączniki SN to jedne z częściej wybieranych produktów, które odpowiadają za to, jak działa instalacja elektryczna. Dlatego, zawsze należy je kupować u sprawdzonych dostawców oraz nie dopuszczać do sytuacji, żeby te, które już posiadamy nie działały. O ile zaś wahamy się, jaki spośród wyłączników wybrać to kiedy zaznajomimy się z najważniejszymi wiadomościami w ich zakresie to nie powinniśmy już mieć takich wątpliwości.

Zastosowanie wyłączników SN

Każdy wyłącznik SN jest trójfazowym wyłącznikiem próżniowym, który posiada średnie napięcie typu VC – 1. Przeznaczony jest on do łączenia prądu przemiennego 50 Hz we wnętrzowych rozdzielnicach na napięcie znamionowe 12 kV, 17,5 kV, 24 kV, czy 36kV. Wyłączniki, by były bezpieczne muszą spełniać wymagania  następujących norm: PN – EN 60694 „Postanowienia ogólne dotyczące norm na wysokonapięciową aparaturę rozdzielczą i sterowniczą”, a także PN – EN 62271 – 100 omawiającej „Wyłączniki wysokiego napięcia prądu przemiennego”. Główne zastosowanie wyłącznika opiera się na tym, że służy on do załączania i wyłączania prądów pod obciążeniem i podczas zwarcia. Tym samym, świetnie sprawdza się w rozdzielnicach stosowanych do pracy w zakładach przemysłowych, górniczych w elektrowniach, a także wszędzie tam gdzie wymagana jest duża częstość łączeń i niezawodność działania sprzętu zajmującego się rozdzielaniem energii. Przystosowane są one do pracy w tych obwodach, które wymagają ponownego załączenia w sposób samoczynny.

Wyłączniki przeznaczone do średnich napięć

W firmie Schneider Electric można zakupić wysokiej jakości, sprawne i bezpieczne wyłączniki przeznaczone do średnich napięć. Dlatego też, osoby, które się na to decydują wiedzą, że ich instalacja elektryczna będzie pracować bez zarzutu, kiedy zostanie wzbogacona o omawiany sprzęt. Warto tylko zwrócić uwagę na specyfikację takiego sprzętu, by później nie mieć problemów z jego obsługą. Kiedy dobrze dobierze się parametry to można być pewnym, że wszystko będzie działało sprawnie i tak jak trzeba.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czym jest wyłącznik SN?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in