Co musisz wiedzieć o fotografii ślubnej


fotograf

Ślub zazwyczaj zdarza się tylko raz w życiu i jest to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla Pary Młodej, jak i ich bliskich, przyjaciół itd.

Dlaczego warto uwiecznić na zdjęciach ślub?

Ślub zazwyczaj zdarza się tylko raz w życiu i jest to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla Pary Młodej, jak i ich bliskich, przyjaciół itd. Warto zatem uwiecznić te szczególne chwile, aby móc je jak najczęściej wspominać. Takie zdjęcia okazują się potem wspaniałą pamiątką i atrakcją dla dzieci, wnuków, ale i małżonków. Można pokazywać je na każdej rocznicy i przenieść się choć na chwilę w czasie do tamtego wydarzenia. Zdjęcia ślubne stanowią również doskonałą formę podziękowania dla gości. Nowożeńcy często obdarowują swoich bliskich takimi zdjęciami, aby pokazać, jak bardzo ważna dla nich była ich obecność. Zdjęcia ślubne doskonale nadają się do oprawienia w ramkę, stworzenia wyjątkowego albumu, kolażu, tapety itp.

O czym trzeba pamiętać?

Jest kilka istotnych kwestii, które warto rozważyć. Przede wszystkim fotografia ślubna powinna być na wysokim poziomie, zwłaszcza, jeśli chodzi o jakość. Warto zatem zatrudnić do tego profesjonalnego fotografa lub kogoś, kto ma przynajmniej doświadczenie w tej kwestii. Nie ma sensu proszenie o robienie zdjęć kogoś z gości, także dlatego, że osoba ta nie będzie już mogła w pełni przeżyć naszej uroczystości. Dobrze jest przed wyborem fotografa zapoznać się z jego portfolio i ocenić, czy odpowiada nam jego styl robienia zdjęć, pomysły itd. Wiele rzeczy jest bowiem przede wszystkim kwestią gustu. Dobrze by było, aby powstały zdjęcia zarówno z urzędu/kościoła, jak i już samego przyjęcia weselnego. Sporo osób decyduje się także na sesję narzeczeńską oraz sesję z przygotowań do ślubu.

Bardzo ważna jest również sama sesja ślubna. Państwo Młodzi powinni wybrać taką scenerię, która najbardziej im odpowiada. Można zdecydować się np. na park, w którym się poznali. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie w sesji nad morzem, w górach itp., choć wówczas trzeba liczyć się z kosztami. Rozwiązaniem budzącym kontrowersje jest sesja zdjęciowa w dniu ślubu. Co prawda może to wypaść bardzo naturalnie, gdyż doskonale będą widoczne emocje itp., ale wówczas taką sesję najlepiej zrobić jeszcze przed ceremonią, a nie po, gdyż nie powinno się narażać gości na czekanie. Przyjęcie weselne jest zresztą po to, aby spędzić ten czas z nimi. Ewentualnie dopuszczalne jest zrobienie sesji w nocy, podczas przyjęcia, ale nigdy przed obiadem.

Fotografia weselna coraz częściej wiąże się także ze słynną już fotobudką, która pozwala gościom świetnie się bawić, przebierać, wygłupiać. Poza tym uwieczni ona wszystkich przybyłych na wesele i stanowi naprawdę wyjątkową pamiątkę nie tylko dla Państwa Młodych.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Co musisz wiedzieć o fotografii ślubnej

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in