Samsung QLED – telewizor idealny


strona

Zakup telewizora jest zadaniem trudnym, bowiem ich producenci oferują w swoich produktach coraz to nowsze rozwiązania. Zapewne nieraz zastanawialiście się na co zwrócić uwagę wybierając telewizor i który z modeli będzie mieć najlepszą jakość obrazu. Jeśli dalej nie wiecie, przyjrzyjcie się technologii QLED marki Samsung, szytej na miarę potrzeb współczesnego odbiorcy.

Technologia matrycy a jakość obrazu

Na jakość wyświetlanego obrazu wpływa zastosowana w telewizorze technologia budowy ekranu. To ona decyduje o jasności obrazu, ilości wyświetlanych kolorów i ich realistycznym odwzorowaniu. Technologia QLED, czyli „kwantowej kropki”, jest technologią wyjątkową. Gwarantuje ona odbiorcom nawet miliard barw na ekranie, bez efektu ich nienaturalnego przekolorowania.

Wszystko to dzięki nanokryształom umieszczonym pomiędzy matrycą z filtrami kolorów a podświetleniem LED. To za ich sprawą wyświetlany obraz jest jaśniejszy, bardziej wyrazisty i o większej palecie barw. Obraz wyświetlany w technologii QLED cechuje się także głęboką czernią i perfekcyjnym kontrastem, przez co jest on tak samo wyraźny zarówno w dzień jak i w nocy.

Standardy wyświetlanego obrazu

Kolejny punkt na który trzeba zwrócić uwagę wybierając telewizor, to obsługiwana przez niego rozdzielczość. Chcemy przecież, aby urządzenie służyło nam przez lata i nadążało z rozwojem emitowania filmów w nowoczesnych formatach! Obecnie, coraz bardziej popularna staje się rozdzielczość 4K oraz technologia HDR, z obsługą których doskonale radzi sobie model Q7C.

Rozdzielczość 4K w modelu Q7C, gwarantuje na ekranie aż 8 mln pikseli. Sprawia to, że każdy, nawet najmniejszy szczegół, wyświetlany jest z ogromna precyzją. Technologia HDR odpowiada natomiast za zwiększoną gradację odcieni, czyli ich spektrum pomiędzy czernią a bielą. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że ciężko jest oderwać wzrok od telewizora, który zachwyca jakością obrazu.

Zakrzywiony ekran

Wybierając telewizor warto także zwrócić uwagę na modele o zakrzywionej matrycy. Jest to kolejna składowa, która ma wpływ na jakość obrazu, a dokładnie na to w jaki sposób będzie odbierać ją telewidz. Zakrzywioną matrycę można znaleźć we wspomnianym już modelu Q7C.

Zakrzywiony ekran sprawia, że wyświetlany fragment filmu ma taką samą jakość dla wszystkich oglądających, bez względu czy siedzą naprzeciw ekranu czy lekko z boku. Dodatkowo, zakrzywienie matrycy eliminuje problem odbijającego się w niej świata a także sprawia wrażenie, że ekran jest dużo większy niż w rzeczywistości, zwiększając tym samym komfort oglądania.

Co jeszcze wpływa na jakość odbioru?

Jeśli wybraliście już rodzaj matrycy oraz obsługiwaną przez telewizor rozdzielczość, należy jeszcze zwrócić uwagę na bardziej przyziemne sprawy, a mianowicie wielkość ekranu. Wspomniany już wcześniej model można zakupić w rozmiarach: 49, 55 i 65 cali.

Pamiętajcie, że przy telewizorach o 49 calach, urządzenie powinno być odsunięte od waszych oczu na odległość co najmniej  2-óch metrów, a przy każdym kolejnym rozmiarze – o co najmniej o 30 cm więcej. Nie tylko poprawi to komfort i jakość oglądania, ale także nie będzie męczyć waszego wzroku.

Współczesne rozwiązania

Od współczesnych telewizorów oczekujemy nieco więcej niż tylko możliwości oglądania telewizji. Firma Samsung i tutaj wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując pakiet SMART, dający dostęp do aplikacji internetowych w TV. Edycja Samsung QLED 2018 wprowadza natomiast możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami Samsung w domu, jedną aplikacją w telefonie.

Samsung QLED 2018 to także inne ulepszenia, które przypadną do gustu fanom nowoczesności. Telewizory z roku 2018 posiadają funkcję Ambient Mode, która „zamienia” telewizor w obraz, wyświetlając na ekranie zdjęcie czy grafikę. Modele z tego roku posiadają także jeden, niewidoczny kabel odchodzący od telewizora, prowadzący do skrzynki w której kryją się wszystkie złącza i wyjścia.

Czy warto?

Jeśli szukacie sprzętu z górnej półki, który zagwarantuje wam realistyczny i precyzyjny obraz, modele telewizorów marki Samsung są jak najbardziej dla Was. Ich dużym plusem są także nowoczesne rozwiązania, które zadowolą każdego fana współczesnych technologii oraz osoby ceniące sobie estetyczny wygląd urządzeń.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Samsung QLED – telewizor idealny

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in