Na czym polega współpraca ze skupem nieruchomości


bloki

Skupy nieruchomości cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Takie firmy na brak klientów nie narzekają, ponieważ są zainteresowane nabywaniem nawet takich dóbr, które w wolnorynkowej rzeczywistości wydają się niemożliwe do zbycia.

Działki o nietypowym rozkładzie czy mieszkania w opłakanym stanie. Niejeden pośrednik nieruchomości załamie ręce, ale przedstawiciel skupu nieruchomości wykaże zapewne więcej entuzjazmu.

Warunki ustalone już na pierwszym spotkaniu

Pierwszy kontakt ze skupem nieruchomości ma na ogół formę telefoniczną lub jest nawiązywany za pośrednictwem Internetu. Potem następuje bezpośrednie spotkanie osoby reprezentującej skup nieruchomości z właścicielem danej nieruchomości. Po wstępnych oględzinach, następuje wycena dokonana przez pracownika potencjalnego nabywcy. Sprzedający może się oczywiście wycofać, ale często się zgadza albo przez wzgląd na chęć pilnej sprzedaży, albo też z uwagi na wcześniejsze problemy ze znalezieniem zainteresowanego kupca.

Z całą pewnością można tu zatem mówić o ograniczeniu negocjacji do minimum, przez co skraca się również cała procedura kupna sprzedaży. Skupy nieruchomości postrzegane są jako podmioty udzielające pożyczek pod zastaw. Sprzedający doceniają natomiast sprawne postępowanie i możliwość szybkiego otrzymania czy to gotówki, czy przelewu. Takie warunki cenowe to także często pokłosie ryzyka, podejmowanego przez właścicieli skupu. Płacą za wątpliwej jakości nieruchomość, choć nie mają pewności, że w przyszłości coś na niej zarobią.

Dla kogo skup mieszkań

Z oferty skupu mieszkań często korzystają osoby, które odziedziczyły nieruchomość po dalekim krewnym. Nie chcą tracić czasu na długie dojazdy w celu spotykania się z potencjalnymi zainteresowanymi lub wiedzą, że zaniedbane mieszkanie nie jest wiele warte. A na pewno nie opłaca się poświęcać mu zbytniej uwagi. W takiej sytuacji skorzystanie z oferty jaką proponuje skup nieruchomości to dobre rozwiązanie. Pozwala zarobić, ograniczyć czas transakcji do niezbędnego minimum, a w konsekwencji szybko uporać się z kłopotem.

Jednak do klientów, których branża ta widuje najczęściej, niewątpliwie należą osoby, którym zależy na szybkiej sprzedaży. Potrzebują pieniędzy na przysłowiowe wczoraj i nie mogą sobie pozwolić na rozwlekłą w czasie współpracę z pośrednikiem. Do zainteresowanych taką usługą należą też ci, którzy stracili miesiące, a nawet i lata, na poszukiwaniu kogoś zainteresowanego kupnem nieruchomości. Przekonali się jednak, że warunki na rynku nieruchomości są rygorystyczne. A polscy konsumenci są o wiele bardziej skłonni wydawać pieniądze na nowe mieszkania czy budowę nowych nieruchomości, niż kupowanie nieruchomości z rynku wtórnego. Tak naprawdę jednak klientem skupu nieruchomości może zostać każdy właściciel takiego dobra. Trudno bowiem przewidzieć, w jakiej sytuacji taka osoba się znajdzie.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Na czym polega współpraca ze skupem nieruchomości

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in