Co warto zobaczyć będąc w trójmieście?


gdańsk

Trójmiasto położone jest nad Zatoką Gdańską. To kompleks trzech miast usytuowanych w bardzo bliskiej odległości względem siebie. Z Gdyni można popołudniem przespacerować się do Gdańska, a wieczorem zjeść romantyczną kolację z widokiem na sopockie molo. Będąc w tym regionie Polski, nie sposób się nudzić. Jest tyle do zobaczenia, tyle do przeżycia, tyle do poznania…

Zabytkowy Gdańsk

Gdańsk jest miastem z historią, to świadek wielu wydarzeń historycznych, obserwujący II Wojnę Światową od jej pierwszych minut. To również symbol ruchu społecznego Solidarność, ale dzisiaj przede wszystkim jest turystycznym miastem zachwycającym swoją zabytkową architekturą.

Będąc w Gdańsku koniecznie trzeba zobaczyć Stary Rynek, serce miasta. Na uwagę zasługuje Bazylika Mariacka, Katedra Oliwska, Westerplatte i Wyspa Sobieszewska. Korzystając ze słonecznej pogody, warto spędzić kilka godzin na plaży, aby poczuć prawdziwy klimat tego miasta. Wieczór można spędzić w jednej z restauracji na Starym Rynku bądź odwiedzić teatr w Trójmieście. W Gdańsku takim miejscem jest Teatr Szekspirowski, który oprócz bogatego repertuaru ma w swojej ofercie zwiedzanie budynku.

Gdynia „dzieckiem morza”

Obecnie to nowoczesne i prężnie rozwijające się miasto, które powstało z marzeń przedwojennego pokolenia naszych rodaków i morza. Znajduje się tutaj najważniejszy port nad polskim Morzem Bałtyckim. Oprócz tego warto jest wybrać się do Akwarium i Centrum Nauki Experyment. Koniecznie zobaczyć trzeba Dar Pomorza i klif w Orłowie.

Sopot – miasto, które nie śpi

Sopot to miasto tętniące życiem, niezależnie od pory dnia. Spotkać można tutaj artystów, celebrytów i turystów z całej Europy. Organizowane są tu liczne festiwale, koncerty oraz wystawy, które cieszą się zainteresowaniem zarówno ludzi młodych, jak też dorosłych. W Sopocie znajduje się słynne uzdrowisko, piękne zabytkowe molo oraz ulice przepełnione restauracjami i kawiarniami, w których można zasmakować potraw nie tylko z kuchni polskiej.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Co warto zobaczyć będąc w trójmieście?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in