Aparat CPAP – kto powinien się w niego zaopatrzyć?


sen

Obturacyjny bezdech senny (OBS) jest chorobą, która objawia się nie tylko głośno – chrapaniem, najniebezpieczniejsze objawy nie są słyszalne. Zatrzymanie czy nawet znaczne spłycenie oddechu podczas snu może być katastrofalne dla naszego organizmu. Aparat CPAP jest rozwiązaniem dla chorych na OBS.

Obturacyjny bezdech senny

Osoby chore na obturacyjny bezdech senny cierpią nie tylko w nocy. Skutki tej choroby są odczuwalne w dzień, ponieważ nasz organizm regeneruje swoje siły podczas snu. Gdy nie jest odpowiednio dotleniony, chorzy odczuwają tego konsekwencje w postaci zmniejszonej koncentracji, problemów z pamięcią, tzw. senności dziennej, a w niektórych przypadkach pojawiają się nawet lęki oraz depresja.

Aparat CPAP jest najskuteczniejszym urządzeniem wspomagającym chorych na OBS. Jego podstawowym zadaniem jest wytwarzanie stałego ciśnienia w układzie oddechowym w trakcie snu – kiedy nie panujemy nad własnym organizmem. Procedura zdobycia tego aparatu nie jest prosta, jednak wart włożyć w to trochę wysiłku. Mając podejrzenie obturacyjnego bezdechu sennego należy poddać się specjalistycznemu badaniu polegającemu na monitorowaniu zachowań pacjenta podczas snu. Po takim badaniu lekarz orzeka czy aparat CPAP jest niezbędny. Można również starać się o dofinansowanie z NFZ na zakup tego sprzętu – jest ono często przyznawane.

Obturacyjny bezdech senny jest niebezpieczny dla zdrowia, a niekiedy nawet życia chorych, dlatego aparat CPAP to rozwiązanie najrozsądniejsze z możliwych i obecnie dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Aparat CPAP – kto powinien się w niego zaopatrzyć?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in