Jak powiedzieć rodzicom, że potrzebują dodatkowej opieki?


senior

„Mamo, tato, nie jestem w stanie zapewnić Wam opieki, potrzebujesz dodatkowej pomocy” – rozmowa z rodzicami na temat opieki nad nimi nie jest wcale łatwa. Dzieci nierzadko przygotowują się do niej miesiącami, czekając na odpowiedni moment. On jednak nie następuje i niestety nigdy nie nastąpi. Rozmowa jest potrzebna, ale równie istotne jest przygotowanie się do niej i przygotowanie na nią rodzica.

Czas często niekorzystnie wpływa na relacje

Im dłużej zwlekamy z rozmową, tym bardziej jesteśmy zmęczeni nie tylko samą opieką nad rodzicem, z którą sobie nie radzimy, ale także myślami wypełniającymi naszą głowę. To powoduje, że stajemy się bardziej nerwowi, nie radzimy sobie ze stresem, a złość wyładowujemy na starszym rodzicu.

Dużo łatwiej jest powiedzieć rodzicowi, że będzie potrzebował dodatkowej opieki, kiedy relacje z nim są naprawdę dobre. Dziecko z ojcem lub matką dobrze się rozumie, są oni ze sobą szczerzy, a czas wspólnie spędzony sprawia im przyjemność. Nie należy tego zmieniać, osoba starsza lepiej odnajdzie się w nowej sytuacji i przyjmie informację o dodatkowej opiece od dziecka, u którego wie, że ma wsparcie i dla którego, jest ważny.

To pomoże nam obojgu

Z dodatkowej opieki nad rodzicem, którą można uzyskać u GoldCare.pl, korzyści czerpie zarówno osoba starsza, jak też dziecko. Nie jest to jedynie odciążenie z obowiązków syna lub córki, ale też zapewnienie profesjonalnej pomocy seniorowi, takiej, jakiej potrzebuje, a często może na nią liczyć tylko we współpracy z wykwalifikowanym opiekunem.

Rozmawiając z rodzicem na temat takiej pomocy, należy uwzględnić argument, który pozwoli mu zrozumieć, że to dla jego dobra, a nie Twojej korzyści. Nie musi się zaczynać i kończyć na jednej rozmowie, niekiedy warto stopniowo przygotowywać osobę starszą do nowej sytuacji, być może w pewnym momencie sam zrozumie, że potrzebna jest dodatkowa pomoc. Na początek może być to opieka jedynie weekendowa, aby lepiej poznać się z opiekunem i zaakceptować zmiany.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak powiedzieć rodzicom, że potrzebują dodatkowej opieki?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in