Jaki model lotek do badmintona wybrać?


Badminton

Coraz więcej osób gra w badmintona nie tylko rekreacyjnie z rodziną na podwórku ale również bardziej profesjonalnie na halach wyposażonych w odpowiednie korty i siatki. Aby zacząć naszą przygodę z badmintonem w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w rakietę oraz lotki. Bez tego ani rusz! Dzisiaj trochę bliżej przyjrzymy się kwestii lotek. Jaki rodzaj lotki wybrać? Czym się kierować aby idealnie dopasować ją do swoich potrzeb?

Rodzaje lotek do badmintona

Na polskim rynku dostępne są trzy rodzaje lotek do badmintona: piórowe, syntetyczne oraz karbonowe. Lotki piórowe występują w trzech prędkościach: 76, 77 lub 78 z czego pierwsza z cyferek czyli 76 oznacza lotkę najwolniejszą natomiast cyfra 78 najszybszą. Lotki nylonowe, tak zwane syntetyczne również występują w trzech prędkościach ale ich oznaczenia to kolory: zielone, czerwone oraz niebieskie z czego kolor zielony oznacza lotki najwolniejsze natomiast niebieski najszybsze. Lotki mają dodatkowo różne modele w zależności od jakości materiału z jakiego zostały wykonane.

Jaki rodzaj lotki wybrać?

Lotki piórowe wykonane są z naturalnych piór gęsich lub kaczych. Pióra gęsie są trwalsze dlatego też lotki wykonane z takiego materiału są droższe niż te wykonane z kaczych piór. Lotki nylonowe natomiast wykonane są z materiałów syntetycznych co charakteryzuje je znacznie większą trwałością ale zupełnie inną parabolą lotu, co za tym idzie mniej precyzyjną grą.

Wybierając lotki do badmintona warto wziąć pod uwagę swój poziom zaawansowania. Dla początkujących graczy czy też rekreacyjnej zabawy na świeżym powietrzu z całą rodziną idealnie sprawdzą się lotki nylonowe, przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Lotki te bardzo często są również wykorzystywane podczas treningów. Podnosząc swoje umiejętności z czasem warto sięgnąć po lotki piórowe ponieważ parabola lotu takiej lotki i precyzja uderzeń jest bez wątpienia lepsza i dokładniejsza. Nowością na rynku jak również alternatywą dla lotki nylonowej i piórowej są lotki karbonowe. Wykonane z włókien karbonowych, które do złudzenia wyglądem przypominają lotkę piórową a ich parabola lotu jest bardzo zbliżona do paraboli lotu lotki piórowej. Trwałość tej lotki natomiast jest bardzo zbliżona do lotki syntetycznej co jest jej dużym atutem.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jaki model lotek do badmintona wybrać?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in