Dlaczego sam trening fizyczny już nie wystarcza?


siłownia

Ludzie dążą do szczęścia w różny sposób. Jedni odnajdują radość z życia w związku z drugą osobą, następnie zakładają rodziny oraz mają dzieci. Inne osoby z kolei oddają się karierze czy konkretnej dyscyplinie sportu. Jednakże, bez względu na wybór ścieżki życiowej, warto dbać o formę. Czasem jednak osiągnięcie zamierzonego celu jest trudniejsze niż może się wydawać. Czemu się tak dzieje?

Trening fizyczny

Żyjemy w bezustannym biegu, nie mamy czasu na zatrzymanie się oraz zjedzenie pożywnego posiłku czy chwilę odpoczynku. Kiedy jednak uda nam się sięgnąć po coś do zjedzenia, jest to z reguły produkt kaloryczny, przesycony konserwantami oraz dużą ilością tłuszczu. Przekłada się to na zwiększenie masy ciała oraz wzrost nieplanowanych kilogramów. Warto jednak zmienić przyzwyczajenia i postawić na wysiłek, który umożliwi powrót do pożądanych kształtów oraz formy. Jest to możliwe nie tylko, dzięki odpowiedniej diecie, ale wysiłek fizyczny również odgrywa bardzo ważną rolę. Aktywność fizyczna powinna na stałe wpleść się w normalne życie rodzinne oraz zawodowe, to nic innego jak psychologia sportu Książka poświęcona tej tematyce wiele wyjaśnia oraz ułatwia opracowanie skutecznego planu działania. Pokazuje ona również w jaki sposób sport oddziałuje na psychikę człowieka oraz dlaczego nie powinno go zabraknąć w życiu żadnego z nas. Warto wiedzieć, że regularne ćwiczenie pozwala zapobiegać wielu chorobom. Trening fizyczny wpływa na to w jaki sposób człowiek się czuje, gdyż w jego trakcie zostają wytwarzane endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Wciąż za mało?

Regularne chodzenie na siłownię jest bardzo dobrym nawykiem, jednakże nie jest to wystarczające. Aby osiągnąć zamierzony cel, którym może być chociażby zrzucenie zbędnej wagi, albo wyrzeźbienie mięśni i poprawa kondycji należy także zmienić sposób odżywiania. Dieta osoby aktywnej fizycznie musi obfitować w dużą ilość warzyw oraz owoców, zdrowego białka i węglowodanów. Konieczne jest dostarczanie organizmowi minimum dwóch litrów płynów każdego dnia (najlepiej wody). To w jaki sposób człowiek myśli także odgrywa bardzo ważną rolę, zjawisko to określna się jako psychologia sportu Książka związana z aktywnością fizyczną zwraca uwagę, że wszystkie wymienione elementy sprawiają, że nic nie stanie na przeszkodzie do osiągnięcia wymarzonych, zaplanowanych celów.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Dlaczego sam trening fizyczny już nie wystarcza?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in