Sprzęt fitness do ćwiczeń: jaki wybrać?


karboksyterapia

Urządzenie domowej siłowni to dobry pomysł, gdy nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, aby chodzić na siłownię lub do klubu fitness. W dodatku w dłuższej perspektywie to także znaczne oszczędności, ponieważ odpada konieczność kupowania karnetu na każdy miesiąc. Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać do treningów w domu?

Dla osób niedoświadczonych nabycie odpowiednich urządzeń fitness, na których będą ćwiczyć w domowym zaciszu, może wydawać się problematyczne. Pomóc może poniższy poradnik przedstawiający przyrządy do ćwiczeń niezbędne w każdej domowej siłowni – rower treningowy, platforma wibracyjna, stepper oraz domowa bieżnia.

Domowy rower treningowy

Inny, niezwykle popularny sprzęt do ćwiczeń fitness to rower treningowy. Doskonale nadaje się do treningu typu kardio, często zaleca się też używanie go w ramach rehabilitacji. Podobnie jak bieżnia treningowa, rower stacjonarny jest bezpieczny dla stawów. Trening na tym urządzeniu jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, a lista mięśni, nad którymi pozwala pracować, jest długa – rower treningowy angażuje m.in. łydki, pośladki, uda, plecy, klatkę piersiową oraz brzuch. Co więcej, to również dobra metoda poprawy samopoczucia, redukcji stresu oraz usprawnienia pracy układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Platforma wibracyjna

Mniej znanym, ale za to pomysłowym i skutecznym urządzeniem do ćwiczeń w domu jest platforma wibracyjna. Technologia użyta w tym ciekawym sprzęcie do ćwiczeń ma dość długą historię. Ciekawostką jest to, że treningi wykorzystujące wibracje były elementem przygotowania astronautów do pobytu na orbicie, ponieważ ma bardzo korzystny wpływ na układ kostno-szkieletowy.

Platforma do ćwiczeń angażuje większość mięśni i umożliwia efektywne wyszczuplanie sylwetki przy minimalnym wysiłku. Doskonale nadaje się dla osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu, a zależy im na w miarę szybkim odchudzaniu. Platforma wibracyjna zwana również wibrującą jest dostępna na rynku pod różnymi nazwami. Przykładowo w polskich sklepach internetowych można spotkać platformę wibracyjną Vibromax albo Vibro Shaper i wiele innych. Oba modele przykuwają uwagę swoim ciekawym, futurystycznym wyglądem oraz dużym zakresem intensywności wibracji.

Stepper

Do niewielkiego mieszkania, w którym brakuje miejsca na bieżnię lub rower treningowy, idealnie nada się stepper. To niewielkie urządzenie oferuje duże możliwości i efektywność ćwiczeń, a zasada jego działania jest niezwykle prosta. Trening na stepperze symuluje… wchodzenie po schodach. Dzięki niemu łatwo można w dość krótkim czasie spalić nadmiar tłuszczu na łydkach, pośladkach i na udach. Kolejnym plusem ćwiczeń na stepperze jest to, że nie mają negatywnego wpływu na stawy, zatem mogą go używać zarówno młodsze, jak i starsze osoby.

Domowa bieżnia do biegania

Bieganie to jedna z najbardziej efektywnych form aktywności fizycznej. Niestety wymaga sprzyjającej pogody, więc w razie silnego deszczu lub zimą i jesienią trudno uprawiać ten sport. Na szczęście jest bieżnia treningowa, dzięki której niesprzyjające warunki atmosferyczne nie stanowią już przeszkody dla amatorów joggingu.

Bieżnie treningowe to bardzo popularny sprzęt fitness do ćwiczeń zarówno w profesjonalnych, jak i w domowych siłowniach. Zwłaszcza ta druga opcja zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, bo w ten sposób można z powodzeniem oddawać się bieganiu niezależnie od pory roku – bez wychodzenia z domu.

Co ciekawe, według niektórych ekspertów wybór bieżni do biegania może być bardziej korzystny dla zdrowia niż klasyczny jogging na świeżym powietrzu. Ich zdaniem bieżnia to sprzęt fitness, który o wiele mniej obciąża stawy ćwiczącego niż bieganie po twardym, nierównym podłożu.

Co można osiągnąć dzięki regularnym ćwiczeniom na domowej bieżni? Nie od dziś wiadomo, że bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyszczuplenie i wymodelowanie ciała. Oprócz tego pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i układu sercowo-naczyniowego, poprawia kondycję i samopoczucie. Warto zainwestować więc w bieżnię, tym bardziej że jednocześnie można uprawiać jogging i na przykład oglądać telewizję, słuchać radia lub audiobooka. Możliwość wybrania dowolnej pory treningu to także duży plus.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Sprzęt fitness do ćwiczeń: jaki wybrać?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in