Aparat to nie wszystko


obiektyw

Nie od dzisiaj wiedziałeś, że fotografia to dla Ciebie coś więcej. Zawsze marzyłeś o tym, aby zatrzymywać ludzkie emocje w malutkim skrawku papieru – w zdjęciu, którego kadr przekaże tysiące słów.

Małymi krokami dążyłeś do swoich celów i wreszcie się udało – kupiłeś pierwszy w swoim życiu aparat cyfrowy – swoją wymarzoną lustrzankę a wraz z nią obiektywy fotograficzne. Niewiele myśląc poszedłeś o krok dalej – aparat stał się przedłużeniem Twojego spojrzenia na świat – ale z każdym następnym kadrem zacząłeś rozumieć, że zdjęcie to nie tylko człowiek po drugiej stronie aparatu – ale również technologia, której potrzebujesz aby tego człowieka pokazać. Obiektywy do aparatów to nie wszystko czego potrzebujesz – potrzeba Ci światła do zdjęcia…

Lampy fotograficzne

Wiele razy widziałeś grę świateł, piękny kadr oczami wyobraźni, następował piękny dźwięk migawki. Potem podgląd zdjęcia i już wiedziałeś – słabe światło, zła kompozycja barw, złe doświetlenie którejś sekcji zdjęcia – a moment już dawno uciekł. Wraz z jego ucieczką – wzbiera Twoja frustracja złożona z tych momentów z których dałoby się stworzyć piękne dzieło sztuki. Lampy fotograficzne są niezbędne do robienia dobrych zdjęć – pomyślałeś. I słusznie – więc w drogę…

Sklep fotograficzny

Wchodzisz do mekki fotografów – najbardziej znany sklep fotograficzny w okolicy. W jednym rogu aparaty, w drugim wyposażenie ciemni, na końcu dostrzegasz to czego poszukujesz – dział „lampy błyskowe”. Wchodziłeś wiedząc czego potrzebujesz najbardziej – ale rozglądając się po półkach sam już nie wiesz czego potrzebujesz najbardziej – w końcu lampy studyjne dają inny efekt, lampy błyskowe inny, a wbudowane lampy fotograficzne jeszcze inny.

Podejmij decyzję

Najtrudniej podjąć dobrą decyzję – ponieważ nie sztuka kupić drogo – sztuka kupić mądrze. Dlatego też zanim odwiedzisz sklep – warto pomyśleć nad tym do czego Twój sprzęt fotograficzny będzie Ci służył. Jeśli Twoja fotografia to głównie studio – warto zainwestować w lampy błyskowe. Na rynku jest ich wiele do wyboru – o bardzo różnych parametrach które musisz brać pod uwagę w swojej działalności. Sprzedawca na pewno wskaże Ci który model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Jeśli jednak Twoja fotografia skupia się na plenerach – najważniejsze dla Ciebie będą obiektywy fotograficzne. Ilość parametrów i zmiennych, które musisz brać pod uwagę jest bardzo duża. Wartość przesłony, powiększenie, winietowanie, pola obrazowe – to wszystko na co musisz zwrócić uwagę aby kupić mądrze.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Aparat to nie wszystko

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in