Programowanie webowe – HTML to nie wszystko!


strony

Każdy początkujący programista, który swoją karierę chce poświęcić na programowanie webowe rozpoczyna od nauki kodowania w języku HTML. Jest to oczywiście prawidłowa kolej rzeczy, jednak zacznijmy od samego początku. Najpierw trzeba się nauczyć programowania zwykłego a tu najlepiej się sprawdzi język c++.

Dopiero po perfekcyjnym opanowaniu tego języka można rozpocząć programowanie webowe. Dlaczego akurat taka kolejność? Odpowiedź jest bardzo prosta, o ile w języku HTML jeszcze się nam to nie przyda, bo jest to język typowo opisowy, to w kolejnych językach czy skryptach bardzo pomocne będą schematy działania programów. Będą to po prostu zwykłe programy zawarte w kodzie webowym, dlatego musimy znać wszystkie podstawy kodowania, działania schematów i algorytmów, tablic, funkcji i przede wszystkim musimy sami potrafić pisać działający kod.

Dopiero potem możemy zabrać się za język HTML, jest to właściwie wstęp do pisania kodu w internecie. HTML to główna strona, gdzie zawiera się odnośniki to wszelkich innych dokumentów z innymi rozszerzeniami. Jest to zebranie wszystkiego w jeden dokument, aby było to ze sobą połączone i wszystko ze sobą współgrało. Nauka HTML jest prosta i szybka, dopiero wszystkie poboczne języki programowania zaczną sprawiać problemy.

O ile CSS jest dość prosty, ponieważ wystarczy do niego znajomość języka angielskiego a kod zamyka się we wpisywaniu wartości w klamrach (jest to język w którym umieszcza się dane na temat wielkości danych elementów na stronie, ich kolorów, obramowania itp.) zajmuje mało czasu i wystarczy na opanowanie tego kilka miesięcy do perfekcji, to już napisanie własnych skryptów java, nauka obsługi baz danych, pozycjonowanie strony internetowej, dodanie PHP, który umożliwi interakcje użytkownika ze stroną internetową (wszelkie formularze, aplikacje) a po opanowaniu tego wszystkiego nauka obsługi systemów zarządzania treścią, które są popularnie zwane CMS, zajmie nam ogrom czasu.

Do dobrego poziomu potrzeba co najmniej 3-4 lat ciągłej nauki i odkrywania wszelkich ciekawostek i nowości. W dodatku informatyka, w szczególności programowanie webowe to dziedzina cały czas się rozwijająca, tak więc tego będziemy uczyć się przez całe życie. Jest to inwestycja długodystansowa i niezbyt łatwa, jednak przynosząca wiele radości, korzyści i oczywiście jest to sposób na życie, ponieważ dochód programistów webowych jest zachęcający.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
3
Damn
Dislike Dislike
1
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

Programowanie webowe – HTML to nie wszystko!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in