Co na rozstępy po porodzie?


ciąża

Ciąża i poród to piękne momenty w życiu każdej kobiety. Jest to jednak również ogromne obciążenie dla całego ciała i organizmu, które objawia się na różny sposób. Wiele kobiet narzeka, że w trakcie ciąży, kiedy ich skóra rozciąga się, pojawiają się na niej brzydkie rozstępy. Jak można z nimi walczyć i im zapobiegać?

Zapobieganie rozstępom w ciąży

Najważniejsze jest oczywiście, aby odpowiednio zadbać o kondycję skóry już w trakcie ciąży. Większość kosmetyków można stosować już po pierwszym trymestrze. Wybierając kosmetyki naturalne, bez parabenów i innych składników, można zdecydować się na ich stosowanie już na samym początku. Wiele kobiet zastanawia się, co na rozstępy mogą stosować i kiedy. Zaleca się, aby były to balsamy silnie nawilżające skórę, które wmasowuje się w brzuch, uda oraz pośladki. Dobrze jest znaleźć również odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji skóry biustu, ponieważ ona również bardzo szybko rozszerza się, kiedy te powiększają swój rozmiar. Takie kosmetyki należy stosować przynajmniej dwa razy dziennie i niespiesznie wmasowywać kulistymi ruchami, aby mogły wchłonąć się i zadziałać. Można skorzystać ze specjalnych serii przeznaczonych dla przyszłych mam, ale można też stosować inne, naturalne kosmetyki.

Co na rozstępy po porodzie?

Niestety, kwestia powstawania rozstępów uwarunkowana jest genetycznie. Niekiedy, nawet przy codziennej pielęgnacji i wielu staraniach rozstępów nie udaje się uniknąć. Nie jest to jednak nic starannego. Stosując odpowiednie kosmetyki można bowiem sprawić, że prawie całkowicie zbledną i staną się niewidoczne. Najlepiej przystąpić do działania jak najszybciej. Każdy dermatolog poleci doskonałe kosmetyki, które stosuje się również na bliznę po cesarskim cięciu. Należy je stosować jak najczęściej, przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, po prysznicu. Taki kosmetyk wmasowuje się delikatnie wzdłuż rozstępów. Bardzo ważne jest również stosowanie peelingów, które pozbywają się starego martwego naskórka.

Jeżeli rozstępy są bardzo duże i szerokie i nawet po dłuższym czasie zbyt widoczne – wówczas można zdecydować się na terapię laserową. Dzięki niej, rozstępy mogą całkowicie zniknąć.

Najważniejsze zasady dla młodych mam

Rozstępy pojawiają się u wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i masy ciała. Najbardziej narażone są na nie panie, które szybko tyją lub bardzo szybko tracą po ciąży zbędne kilogramy. Bardzo ważne jest, aby pić dużo wody i stosować jak najczęściej kosmetyki silnie nawilżające i ujędrniające skórę. Istotna jest przede wszystkim systematyczność.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Co na rozstępy po porodzie?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in