Znaczenie i symbolika męskiego sygnetu


farbowanie

W naszej kulturze przez wieki utarło się, że to przedstawicielki płci pięknej najczęściej ozdabiają swe ciało drogocenną i pięknie prezentującą się w połączeniu z wyszukanymi kreacjami biżuterią.

Obecnie jednakże tradycja ta odchodzi powoli do lamusa, jako że co bardziej świadomi trendów modowych panowie również pragną podkreślić swoją indywidualność i szyk, przywdziewając bransoletki, łańcuszki z przywieszkami oraz sygnety złote, srebrne czy platynowe, będące głównym tematem dzisiejszego artykułu.

Znaczenie sygnetu

Dla wielu panów sygnet ma wyjątkowe znaczenie. Mógł on bowiem zostać odziedziczony po ojcu lub dziadku, a tym samym – charakteryzuje się wysoką wartością sentymentalną oraz historyczną. Sygnety takie najczęściej wykonane są ze szczerego złota lub wysokiej jakości srebra i dodatkowo przyozdabiane drogocennymi kamieniami szlachetnymi lub bursztynem. Natknąć się możemy także na błyskotki z dodatkowym grawerem, które dzięki wyrytemu w nim napisowi stają się przedmiotami jedynymi w swoim rodzaju i dzięki temu rokrocznie zyskują na wartości.

Na sygnety decydują się także zamożni biznesmeni, którzy to mają już dosyć pojawiania się na ważnych spotkaniach i bankietach wyłącznie w markowym garniturze. Mimo, że na pewno nie jest on tani, to nie wyróżnia się jednak na tle podobnych kreacji, a więc potrzebne jest zadbanie o choćby odrobinę ekstrawagancji. Jak zauważyć można przeglądając zdjęcia z takich spotkań, wśród kruszców, z których wykonana może być tego typu biżuteria królują przede wszystkim złoto (zarówno żółte jak i białe) oraz platyna. Panowie nie stronią także od delikatnych elementów dekoracyjnych, nabywając sygnety wysadzane dodatkowo cyrkoniami lub – wersjach ekskluzywnych błyskotek – rubinami i diamentami. Osoba nosząca tego typu błyskotkę może być wręcz pewna, że wyróżni się z tłumu i wywrze na współbiesiadnikach piorunujące wrażenie.

Panowie patrioci

Ostatnią kategorią panów zainteresowanych sygnetami są patrioci, którzy pragną poprzez noszoną biżuterię podkreślić wyznawane wartości oraz przywiązanie do ojczyzny. W większości przypadków decydują się oni na sygnety srebrne, relatywnie grube, na których górnej części widnieje orzeł biały, kotwica lub inny symbol zaświadczający o wyjątkowej i trudnej historii Rzeczypospolitej Polskiej. Co zamożniejsi przedstawiciele rzeczonej grupy niekiedy nabywają także sygnety wykonane ze złota, jednakże jak podają jubilerzy, największą część stanowią mężczyźni decydujący się na wyglądające równie pięknie i kosztujące znacznie mniej srebro.

Pogląd, że biżuteria jest przeznaczona wyłącznie dla pań, natomiast panowie nie są zainteresowani jakimikolwiek błyskotkami śmiało włożyć możemy między bajki. Mężczyźni coraz bardziej dbają o własny wygląd i doskonale zdają sobie sprawę, że trudno o lepszy sposób podkreślenia własnego stylu niż właśnie poprzez gustowny oraz odpowiednio dobrany do określonej okazji sygnet, niekiedy połączony dodatkowo z łańcuszkiem wykonanym z identycznego kruszcu. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zachęci niezdecydowanych czytelników płci męskich do nabycia jednego z takich elementów dekoracyjnych – zapewniamy, że są one warte swojej ceny!

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
1
Cute
Damn Damn
1
Damn
Dislike Dislike
2
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
4
Lol
Love Love
3
Love
Win Win
3
Win
WTF WTF
4
WTF

Znaczenie i symbolika męskiego sygnetu

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in