Przepisy na pyszne i rozgrzewające napoje


kawa

Wyjątkowe napoje mogą zmienić wszystko, także mroźne, zimowe dni. Tak też dzieje się w przypadku deserów w formie napojów, które za chwilę przedstawimy. To doskonałe przepisy, które można jednak modyfikować i inspirować się nimi, gdyż te przepisy to tylko wstęp do pięknej zabawy z czekoladą i nie tylko. A zatem kilka przepisów na najlepsze i rozgrzewające napoje.

Chałwa z czekoladą

Jak połączyć dwa królewskie składniki w jedno? Przede wszystkim za pomocą miksera… Ale tak naprawdę wynik połączenia czekolady oraz chałwy przejdzie największe oczekiwania. Ten napój to gorąca bomba smaku, którą tworzy się poprzez zmiksowaniu czekolady i chałwy oraz przemieszaniu ich wraz z gorącym mlekiem. Coś niepowtarzalnego!

Czekolada z chili

Każdy dobrze wie, że połączenie słodyczy czekolady z pikanterią chili to idealny pomysł na coś niebanalnego i wyjątkowego. Tak też jest w tym wypadku, czyli w przypadku napoju czekoladowego z dodatkiem papryczki chili. Jak się do tego zabrać? Najpierw należy pokruszyć czekoladę i rozpuścić ją w rondelku. Dorzucamy mleka i całość gotujemy na wolnym ogniu przez jakiś czas. Na koniec kruszymy suszone chili i dodajemy do napoju. Oj, będzie rozgrzewał!

Czekolada z prądem

Mleko i czekoladę białą należy rozpuścić wspólnie w rondlu. Nie powinno doprowadzać się rzecz jasna do jej zagotowania. Kiedy będzie już blisko wrzenia zdjąć z gazu i stopniowo dolać trochę rumu. Wymieszać i podawać gorące. To czekolada o wyjątkowym aromacie i smaku, której nie sposób znaleźć w sklepach. Coś dla amatorów!

Czekolada z advocatem

Coś dla miłośników likieru jajecznego. Oto mleko ze śmietanką słodką należy rozgrzać i nie doprowadzając do wrzenia dorzucić czekoladę pokruszoną na kawałki. Do advocatu w filiżance wlewać czekoladę jeszcze gorącą i obserwować, jak smaki łączą się ze sobą i mieszają. Smak z pewnością nie jest przypadkowy.

Więcej inspiracji z napojami na rozgrzewkę? – sięgnij na wkuchnizwedlem.wedel.pl!

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Przepisy na pyszne i rozgrzewające napoje

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in