Najlepszy środek na przeczyszczenie znajdziesz wśród naturalnych produktów


zaparcia

Z wiekiem stale maleje sprawność jelit. To zjawisko fizjologiczne i nie musi być związane ze stanem chorobowym, choć oczywiście przyczyną zaburzeń trawienia mogą być również rozmaite dysfunkcje. Co zrobić, gdy trawimy wolniej, odczuwając przy tym dyskomfort i tracąc dobre samopoczucie.

Niestrawność, zaparcia – często używamy tych nazw, nie do koca zdając sobie sprawę, co może być ich przyczyną. Mówimy dość ogólnie o odczuciach w brzuchu, podczas gdy układ trawienny człowieka składa się z kilkunastu wyspecjalizowanych elementów. Trawienie kojarzymy przede wszystkim z żołądkiem, tymczasem dużo istotniejszą rolę w tym procesie odgrywa jelito cienkie. Gdy mówimy, że „coś nam stoi na żołądku”, najczęściej spowodowane jest to brakiem aktywności jelit, co wydłuża znacznie tzw. pasaż jelitowy, czyli czas, w którym pokarm przemieszcza się od dwunastnicy do odbytu.

Sięgnij do spiżarni natury po skuteczny środek na przeczyszczenie

Nawet jeśli wynosi on 72 godziny, co jest określane jako norma, uczucie ciężkości może odebrać nam ochotę na kolejne posiłki, spotkania towarzyskie i aktywność. Co zrobić, zanim sięgniemy po farmakologiczny środek na przeczyszczenie? Warto zmienić dietę i skorzystać z ich naturalnych odpowiedników. Gdy chcemy sobie poradzić z przedłużającym się stanem zaparcia, warto zaktywizować jelita, jedząc suszone śliwki. Ten naturalny środek na przeczyszczenie powinien nie tylko ruszyć treść pokarmową z miejsca, ale także oczyścić resztki zalegające wewnątrz przewodów pokarmowych. Dobrym sposobem będzie zalanie trzech-pięciu śliwek wrzątkiem na noc. Rano wystarczy zjeść miękkie owoce i wypić napar. Taką kurację można stosować codziennie.

Zanim konieczne będzie leczenie farmakologiczne, sprawdź te środki na przeczyszczenie

Inny naturalny środek na przeczyszczenie to otręby zbożowe. Codziennie spożywane przed śniadaniem trzy łyżki z jogurtem naturalnym przygotują jelita na dostarczanie pokarmu przez resztę dnia. Warto również włączyć do diety inne źródła błonnika, np. pieczywo wieloziarniste lub orkiszowe zamiast pszennych bułek. Dobrym pomysłem jest także regularne popijanie kefiru lub maślanki, o ile kolejnym problemem nie okaże się utrudnione wchłanianie nabiału. Z kolei tygodniowa wieczorna kuracja, polegająca na piciu szklanki naparu z siemienia lnianego wymiecie z naszego brzucha tzw. złogi jelitowe, na które składają się stare niestrawione resztki pokarmu, które również utrudniają trawienie. Możemy nosić ich w naszych jelitach nawet 5 kilogramów!

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Najlepszy środek na przeczyszczenie znajdziesz wśród naturalnych produktów

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in