Jakie powinny być zupki dla niemowląt?


dziecko

Maluch do prawidłowego rozwoju organizmu potrzebuje pokarmu. Ten w pierwszych miesiącach życia czerpie wraz z mlekiem matki. Jednak po 6. miesiącu życia do diety niemowlaka należy włączyć zupki. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz substancji odżywczych koniecznych do rozwoju.

Etykiety żywności dla niemowląt

Zupki dla niemowląt możemy kupić w sklepie bądź przyrządzić samodzielnie w domu. W pierwszym przypadku istotnym elementem jest uważne czytanie etykiet produktu, tak, aby był on dobrany do wieku dziecka. Po drugie istotną rolę odgrwa proces przygotowawczy. Zupki dla niemowląt najlepiej przyrządzać przy pomocy blendera. Pozwoli on na dokładne rozdrobnienie wszystkich składników, a w efekcie uzyskanie prawidłowej gładkiej konsystencji. Przez pierwsze dwa tygodnie od momentu włączenia zupek do diety dziecka, powinny one zawierać wyłącznie warzywa. Należy pamiętać o ich starannym umyciu oraz dokładnym obraniu przed zagotowaniem. Ważne, żeby przygotowywane przez nas papki nie były solone ani słodzone. Można dodać jedynie odrobinę masła bądź kroplę oliwy z oliwek, co sprawi, że maluszek łatwiej strawi potrawę, a jednocześnie będzie ona bardziej sycąca.

Skład zupek

Zupki dla niemowląt z czasem mogą być urozmaicane innymi składnikami, jednak nie powinno to nastąpić wcześniej aniżeli dwa tygodnie od momentu podania pierwszej papki. Po tym czasie można dodać mięso, najlepiej drobiowe bądź cielęce. Po 7. miesiącu życia wskazane jest również dodawanie do zupek takich produktów jak: makaron, ryż oraz żółtko jajka. Najlepiej jest zadbać o różnorodność smaków, dlatego co parę dni warto wybierać inne warzywa. Ponadto ważne jest, aby zadbać o odpowiednie podanie posiłku. Maluch powinien mieć pozytywne skojarzenia związane z jedzeniem, dlatego istotne jest wygodne krzesełko oraz specjalna łyżeczka do karmienia niemowlaka. Zupki dla niemowląt należy przestudzić, a także podawać w wolnym tempie, tak, aby dziecko się nie zakrztusiło.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jakie powinny być zupki dla niemowląt?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in